Obsługa firm

ZGŁOŚ SPRAWĘ
Wypełnij formularz

Nasza firma zajmuje się fachową pomocą zarówno dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, jak również dla spółek cywilnych i spółek prawa handlowego.

Oferta dla Firm

 

1) Sporządzanie umów i opiniowanie

2) Doradztwo prawne i biznesowe

3) Sporządzanie regulaminów

1. Sporządzanie umów oraz opiniowanie:

Często umowy są tworzone w taki sposób, żeby ciężko było je zrozumieć lub zabezpieczają wyłącznie interes jednej strony, a Państwa interes nie będzie zabezpieczony w wystarczającym stopniu. Zanim podpiszą Państwo umowę, co do której mają Państwo wątpliwości, proponujemy uzyskanie fachowej opinii na jej temat.

Na czym polega opinia dotycząca umowy? Po przeanalizowaniu treści umowy wskazujemy w niej słabe strony, przedstawiamy zalecenia oraz zagrożenia lub proponujemy inne rozwiązania. Zapraszamy do kontaktu z nami w celu uzyskania fachowej pomocy w zakresie uzgodnienia najlepszych dla Państwa warunków umowy.

Należy pamiętać, że po podpisaniu umowy uchronienie się przed skutkami niekorzystnych zapisów jest już dużo trudniejsze, a czasami nawet niemożliwe.

 

2.Doradztwo prawne i biznesowe:

Rozpoczynając swoją przygodę z biznesem powinni Państwo przygotować odpowiedni biznesplan. Następnie należy zastanowić się nad formą prawną firmy, jeśli nie wiedzą Państwo w jakiej formie prawnej chcą działać, zapraszamy do kontaktu z nami, udzielimy fachowej pomocy.

Jedną z najpopularniejszych form prowadzenia firmy w naszym kraju jest jednoosobowa działalność gospodarcza oraz spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Czasami jednak inna forma prawna może okazać się dla Państwa korzystniejsza. Pomagamy w zakładaniu działalności gospodarczych, spółek oraz ich bieżącej obsłudze.

Szczególnie w przypadku spółek rejestrowanych w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego konieczne jest prawidłowe wypełnienie wszystkich dokumentów, gdyż każda zmiana lub poprawienie błędów będzie się wiązało z koniecznością uiszczenia kilkuset złotych opłat sądowych.

Bieżącą obsługa polega m.in. na doradzaniu organom spółek, zmianach w składzie organów spółek, analizie prawnej, zgłaszaniu zmian do rejestru przedsiębiorców w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Dodatkowo zajmujemy się obsługą prawną procesów restrukturyzacyjnych spółek – łączeniem, podziałem, przekształceniami, zgłaszaniem upadłości lub likwidacją.

3. Tworzenie Regulaminów:

Zgodnie z obowiązującym stanem prawnym, każdy przedsiębiorca prowadzący działalność w internecie, poprzez sklep internetowy, czy poprzez portale aukcyjne zobowiązany jest do utworzenia i udostępnienia regulaminu.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów weryfikuje, czy taki regulamin został utworzony przez przedsiębiorcę oraz czy jest zgodny z prawem. Bardzo wiele firm ma w swoich regulaminach tzw. klauzule niedozwolone, co naraża je na odpowiedzialność finansową. Jeśli nie chcesz ponosić odpowiedzialności związanej ze źle przygotowanym regulaminem lub chcesz mieć przygotowany profesjonalnie regulamin, skontaktuj się z nami.

Regulamin tworzony przez firmę, to nie tylko regulamin dotyczący sklepów internetowych – pracodawca powinien, jeśli zatrudnia określoną ilość pracowników w swojej firmie utworzyć regulamin dotyczący wynagradzania, pracy, porządku w pracy itp. Takie regulaminy są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania firmy.

Potrzebujesz regulaminu w swojej firmie? Skontaktuj się z nami, a uzyskasz fachową pomoc.

 

Skontaktuj się z nami, a udzielimy Ci fachowej pomocy w tym zakresie.